Strona główna    O nas    Ogrzewanie nadmuchowe

System ogrzewania nadmuchowego
Goodaire

Odkryj metodę utrzymywania komfortowej temperatury w pomieszczeniach, która znana jest ludzkości od początków cywilizacji.

Już w starożytnym Rzymie i starożytnej Grecji wiadomo było, iż powietrze jest doskonałym nośnikiem ciepła. System ogrzewania nadmuchowego, pozwalał już w IV w. p.n.e cieszyć się ludziom przyjemnym ciepłem w domu nawet podczas najbardziej mroźnych dni. W obecnie stosowanych systemach nawiewowych mechanizm ogrzewania powietrzem udoskonalono, używając do tego zawansowanych technicznie urządzeń. Dlaczego jednak warto wybrać ogrzewanie nadmuchowe w domu? Sprawdź, jakie zalety tego systemu pozwolą zapewnić Tobie i Twoim bliskim najwyższy komfort cieplny.

Legenda:

Kolor czerwony – instalacja nawiewna

Kolor niebieski  - instalacja recyrkulacyjna  

Kolor zielony – instalacja wywiewna

Kolor jasnoniebieski – instalacja świeżego powietrza

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie nadmuchowe w swoim domu?

Najważniejszą cechą ogrzewania nawiewowego jest bardzo wysoki komfort użytkowy. Czynniki decydujące o odczuwanym komforcie w pomieszczeniach to: temperatura, świeże powietrze, wilgotność, czystość i jonizacja. Wszystkie powyższe parametry są kontrolowane w systemie oferowanym przez Firmę GoodAire. GoodAire, oprócz podstawowej funkcji ogrzewania, zapewnia:

  • komfortową wentylację - w pomieszczeniach uzyskujemy kilkukrotną wymianę powietrza z kontrolowanym dopływem świeżego powietrza.
  • filtrację - centralny filtr oczyszcza powietrze, zanim dotrze do pomieszczeń. W zależności od rodzaju zastosowanego filtra możemy się pozbyć kurzu, mikropyłków, roztoczy czy nieprzyjemnych zapachów np. nikotyny.
  • jonizację - emitowane promieniowanie ultrafioletowe ma działanie bakteriobójcze oraz ujemnie jonizuje powietrze (uczucie świeżości).
  • nawilżanie powietrza – centralny nawilżacz wypełnia powietrze drobinkami wody, automatycznie kontrolując żądaną wilgotność. Zwiększenie wilgotności pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, jednocześnie zachowując odpowiedni komfort cieplny.

Instalacja może współpracować z kominkiem, rekuperatorem, GWC a także można ją w prosty sposób poszerzyć o funkcję chłodzenia. System ogrzewania nadmuchowego, ze względu na to, że jest zintegrowany z wentylacją, skutecznie hamuje rozwój grzybów na ścianach budynku, a zarazem zapewnia odpowiedni, zdrowy poziom wilgoci powietrza. Zastosowanie systemu nadmuchowego GoodAire gwarantuje utrzymanie właściwych parametrów powietrza wewnętrznego, czyli temperatury, prędkości przepływu i wilgotności względnej powietrza przez cały rok, w każdy pomieszczeniu.

Duże oszczędności eksploatacyjne ogrzewania nadmuchowego

Podstawową różnicą między ogrzewaniem tradycyjnym, a ogrzewaniem nawiewowym jest brak czynnika pośredniego jakim jest woda. Proces przekazywania energii w tradycyjnym ogrzewaniu wodnym jest kilkuetapowy – dlatego trwa długo. W ogrzewaniu nawiewowym urządzenie grzewcze bezpośrednio podgrzewa powietrze i dystrybuuje je do poszczególnych pomieszczeń poprzez system kanałów nawiewno-wywiewnych. Brak czynników pośrednich zwiększa efektywność ogrzewania, dzięki czemu możemy dynamicznie sterować temperaturą w pomieszczeniach, a ciepło jest odczuwalne niemal natychmiast od włączenia urządzenia grzewczego. Oszczędności z tego tytułu kształtują się w granicach od 30% w przypadku domów jednorodzinnych, do ponad 50% w halach produkcyjnych, biurach, pawilonach handlowych, a w kościołach nawet do 80%!

 

Jak w powyższym widać, jest to rozwiązanie bardzo opłacalne praktycznie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się ciepłem czy to w swoim domu, firmie, czy obiektach kulturalnych i sakralnych. To jednak nie wszystko, bowiem ze względu na nowoczesne rozwiązania technologiczne, nasze systemy zapewniają:

  • niskie koszty eksploatacji, a także montażu,
  • funkcjonalność instalacji przez cały rok,
  • brak wody w instalacji grzewczej,
  • bezawaryjność, a także estetyczne rozwiązanie.

Dlatego też zachęcamy do skorzystania z technologii, którą proponujemy w naszej firmie GoodAire!

W jaki sposób działa system ogrzewania nadmuchowego?

W systemie ogrzewania nadmuchowego ogrzane lub ochłodzone powietrze dociera do pomieszczeń poprzez system kanałów nawiewno-wywiewnych. Zanim jednak tam trafi, poddawane jest następującym procesom:

Wentylacja, oczyszczanie, jonizacja

Powietrze jest oczyszczane specjalnie dobranym filtrem – w zależności od tego, jaki filtr wybierzemy, pozbyć się możemy roztoczy, mikro pyłków, kurzu, grzybów, pleśni czy nieprzyjemnych zapachów. Na tym etapie powietrze może być poddane także procesowi jonizacji, jeśli system został wyposażony w moduł o tej funkcji oraz aktywna może być funkcja wentylacji, dzięki której do kanałów dystrybuujących powietrze o polepszonej jakości, przy pomocy dodatkowej czepni, wtłaczane jest świeże powietrze z zewnątrz.

Ogrzewanie lub ochładzanie powietrza, nawilżanie

Oczyszczone powietrze wzbogacone o świeże powietrz z zewnątrz jest ogrzewane do żądanej temperatury przez przepływową nagrzewnicę ciepłego powietrza. W procesie ogrzewania jest to najważniejszy etap, po którym następuje już tylko dystrybucja ogrzanego powietrza do wszystkich pomieszczeń. Jeśli system został wyposażony w urządzenie centralnej klimatyzacji na tym etapie powietrze może być zamiast ogrzewane – schładzane. Jeśli instalacja posiada również nawilżacz, powietrze dostarczane do pomieszczeń może cechować się także wilgotnością na precyzyjnie określonym poziomie.

Dystrybucja powietrza do pomieszczeń (ogrzanie lub klimatyzacja pomieszczeń)

Do poszczególnych pomieszczeń powietrze wydmuchiwane jest poprzez bardzo dyskretne kratki lub anemostaty, które w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników nie zajmują miejsca i nie zakłócają projektu wnętrz. W ten sposób dochodzi do ogrzania lub schłodzenia pomieszczeń.

Powrót powietrza

Ostatni etap to powrót powietrza do kratki kanału powrotnego. Warto dodać, że cała podróż powietrza przez system GoodAire odbywa się z niezauważalną prędkością.

Chcesz cieszyć się podobnym rozwiązaniem w swoim domu? Zastanawiasz się czy możesz tę technologię zainstalować w posiadanym obiekcie? 

Spokojnie, system ogrzewania nadmuchowego może być z powodzeniem zamontowany zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Dlatego nie czekaj już dłużej tylko koniecznie zgłoś się do fachowców z firmy GoodAire.

Skontaktuj się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.